Politsei

Küsimus: Kas amentikud saavad hakata menetlusse lisama ka muid rikkumisi, mis ei olnud lühimenetluses mainitud?09.03.2022

Lühimenetlus sai vaidlustatud ja algatati väärtoemenetlus. Lühimenetlus oli vastassuunas sõitmise eest. Kui algatati väärtoemenetlus ja kutsuti tunnistust andma, hakati menetlusse lisama ka muid rikkumisi. Kas vastab tõele, et amentikud saavad hakata menetlusse lisama ka muid rikkumisi, mis ei olnud lühimenetluses mainitud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Väärteomenetluse raames tuleb koguda vajalikud tõendid aset leidnud rikkumiste kohta, tõendeid on võimalik koguda terve menetluse vältel. Seega sisuliselt on võimalik tuua kvalifikatsioonis välja ka muud aset leidnud rikkumised. Oluline on, et need rikkumised oleksid ka tõendatud.