Politsei

Küsimus: Kui kaua kehtib lubade tegemise keeld ja kas see hakkab trahvi maksmisest või üldkasuliku töö lõpetamisest?11.03.2022

Tere!
Mure on selline, et aastal 2020 novembris sain kaks korda trahvi ilma lubadeta sõidu eest. Esimene trahv oli 400€ ja teisega sain kohtu poolt üldkasuliku töö 7 tundi. Aastal 2021 märtsis tegin selle üldkasuliku töö ära ja rahatrahv ka makstud. Praegu aga registris lube edasi ma ikka teha ei saa, näitab kehtivat liiklusrikkumist ja e-registris näitab ainult rahatrahvi. Kui kaua siis kehtib keeld lubade tegemisele ja kas see hakkab trahvi maksmisest või üldkasuliku töö lõpetamisest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Seda arvestatakse karistuse kandmise päevast 1 aasta jooksul (eeldades, et tegemist väärteokaristusega) ei saa Teile juhtimisõigust anda. Kui Te näiteks lõpeasite ÜKT tunnid 20 märts 2021, siis kartistus kaotab kehtivuse 20 märts 2022. Kui ÜKT määrati kriminaalkorras, siis 20 märts 2024.
https://www.rik.ee/et/karistusregister/korduvad-kusimused