Politsei

Küsimus: Kui keeruline on sportrelva loa saamine?29.03.2022

Tere
Küsimus sportrelva kohta, mõtlen siis tulirelva, mida kasutatakse laskespordis, ilmselt 5,6mm või midagi taolist ja lahjem lasketugevus, kui päris relval.
Kui raske on sellise relva luba saada ja kas seda on võimalik ka enesekaitseks kodus hoidmiseks taodelda?
Enamjaolt enesekaitseks ja natuke lasketiirus hobilaskmiseks.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Relvaseadus ei sea erisusi tulirelvadele selle järgi, kas tegemist on nn sportlaskmise relvaga või muu tulirelvaga. Mõlemal juhul on relvaloa saamine identne portseduur.