Politsei

Küsimus: Mis vanuselt võib teha õppesõitu liikluses?25.04.2022

Tervist!
Nimelt saab hakata B-kategooriat (piiratud juhtimisõigust) tegema 15,5 aastaselt. Kui vana peab olema, et teha sõita liikluses õppesõitu, kaasaarvatud koos autokooli õpetajaga? Kas siis peab ikka olema 16 aastane või võib juba varem sõita liikluses?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Õppesõidule lubamise otsustab sõiduõpetaja/autokool. Sisuliselt 15.5 aastane, kui ta on autokooli vastu võetud, võib ka õppesõidul osaleda, õppekava täitmise eesmärgil.
See ei tähenda, et autokoolis õppiv 15.5 aastane võib iseseisvalt liikluses osaleda, ehk ilma õpetajata/juhendajata ei või ise õppesõitu teha.