Politsei

Küsimus: Kas politsei võib teha trahvi kui sõiduautos puudub salongi tahavaatepeegel?30.09.2022

Tere!

Kas B-kategooria sõiduautol on kohustuslik salongis asuv tahavaatepeegel ja kas politsei võib teha trahvi ja ülevaatuse ära võtta kui salongis asuv tahavaatepeegel puudub?

Aitäh

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kood 611. Tahavaateseadmed
3. M1 ja N1 kategooria sõidukitel peab olema vasakul küljel või mõlemal küljel välispeegel
ja üks sisepeegel. Sisepeegel ei ole nõutud, kui see ei võimalda vaadet taha.

M1 kategooria = Sõiduauto.

Salongis tahavaate peegli puudumisel ei vasta sõiduk kehtestatud tehnonõuetele ning kordusülevaatusele saatmine või sanktsiooni rakendamine on võimalik.

Vastavad nõuded leiate https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1130/9202/2002/MKM_m41_lisa_1.pdf#