Politsei

Küsimus: Mida teha kui tulevad tasulised sms-id, aga ma ise pole millegagi liitunud?19.12.2022

Mulle on hakanud laekuma tasulisi sms-e numbrilt 14405. Mina ei ole midagi internetis ega mujal täitnud, millegagi pole liitunud. Minu mobiilioperaator väidab, et ei ole teenuse sisuga kursis. Tegemist on pettusega, millega mul on välja petetud juba 10 eurot. Mina pole sellise teenuse kasutamiseks lepinguid sõlminud ega andnud muid nõusolekuid.

Tegemist on mingi petuskeemiga. Palun abi!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ilmselt olete püüdnud osaleda mõnes loosis, kuhu oli vajalik sisestada telefoninumber ja hiljem SMS-ga saabunud kinnituskood (või on seda teinud mõni lähedane). Selliste looside juures on peenikeses kirjas, ekraani allservas, tavaliselt toodud ka liitumine tasulise sisuteenusega. Leidsin teenusepakkuja kontaktandmed: 14405 - Sõnumiteenused, e-post: info@esteria.eu. Avalikud arutelud näitavad, et mõistlik oleks pöörduda Teil nimetatud teenusepakkuja poole ja paluda teenus sulgeda.