Politsei

Küsimus: Kas politseinik või MuPo ametnik, tohib pildistada enda isikliku telefoniga, minu isiklikku dokumenti?10.02.2023

Tere, mul on kaks küsimust.
1.Kas politseinik, või MuPo ametnik, tohivad kasutada enda isiklikku kaamerat/telefoni rikkumise salvestamiseks?
2. Kas politseinik, või MuPo ametnik, tohib pildistada enda isikliku telefoniga, minu isiklikku dokumenti, näiteks Pass, ID-kaart või Juhiluba?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Seadus ei kehtestada kelle kaamerat võib järelevalve teostaja kasutada. Siiski isikliku kaamera puhul peab ametnik tagama, et andmed ei leki. Ideaalis laeb ametnik andmed asutuse seadmesse ümber ja eemaldab enda seadmelt seejärel.
Dokumenti võib pildistada.