Politsei

Küsimus: Kas on võimalik välismaale makstud raha kuidagi tagasi nõuda?22.11.2011

Kas Western Union'iga Kameruni saadetud raha on võimalik tagasi saada või on see väga keeruline. Suhtlesin raha saajaga meili teel, isiku kindlaks tegemine on vist sedasi väga raske. Peteti välja 1240 eurot. Muidugi olin ise rumal, et üldse maksin. Aga kas ma peaks sellega politseisse minema?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Raha tagasi saamine on keeruline olenemata olukorrast ja sõltub paljuski ka saatmise põhjusest. Teie jutust käis läbi väljend, et peteti välja, sellest saan aru, et tegemist võiks olla Karistuseadustikus kirjeldatud arvutikelmuse süüteoga. Kahju ületab väärteokahju piiri, seega võiks tegemist olla krminaalasjaga. Sellega seoses on Teil võimalik pöörduda täpsema info saamiseks kas jaoskonda, kus saate vajadusel ka avalduse esitada või siis võite asjaolude täpsemaks selgitamiseks võtta minuga ühendust e-maili teel: andero.sepp@politsei.ee