Politsei

Küsimus: Kas on üldse võimalik PPA-s tööle asuda, kui mul on maksehäiretest tulenevalt inkassofirma kaelas?05.04.2023

Tahtsin küsida, kas on üldse võimalik PPA-s tööle asuda, kui mul on maksehäiretest tulenevalt inkassofirma kaelas?
Olen sisekaitseakadeemia lõpetanud, küll vanglateenistuse eriala ja 3 a seal töötanud. Kuna kolisin ära siis ei olnud enam paslik sõita iga päevaselt tööle ja tagasi 120km. Ei Hakka enne avaldust isegi tegema kui saan mingi vastuse.

Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

PPVS § 40. Sätestab järgnevad piirangud: Isikud, keda ei võeta politseiteenistusse
Teenistusse ei võeta isikut:
1) keda on karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest, olenemata karistusandmete kustutamisest;
2) keda on karistatud vangistusega, olenemata karistusandmete kustutamisest;
3) kes on kriminaalmenetluses kahtlustatav või süüdistatav;
[RT I, 13.04.2021, 10 - jõust. 12.04.2021 - Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi otsus tunnistab avaliku teenistuse seaduse § 95 lõike 1 ja § 15 punkti 5 ning politsei ja piirivalve seaduse § 40 punkti 3 põhiseadusega vastuolus olevaks ja kehtetuks osas, milles need koostoimes kohustavad politseiametniku teenistusest vabastama, kui ta on kriminaalmenetluses kahtlustatav.]
4) kes on distsiplinaarsüüteo toimepanemise eest avalikust teenistusest vabastatud ja teenistusest vabastamisest on möödas vähem kui aasta;
5) kes saab pensioni, töötasu või muud regulaarset tasu riigilt, mis ei ole Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriik või Šveitsi Konföderatsioon või mis ei kuulu Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni;
6) keda on karistatud süüteo eest, millel on korruptsioonivastases seaduses toodud korruptiivse teo tunnused;
7) kes on piiratud teovõimega;
8) kelle terviseseisund ei vasta käesoleva seaduse § 71 alusel kehtestatud nõuetele;
9) kes esitas isikuankeedis teadlikult valeandmeid või varjas olulist informatsiooni.

Maksehäireid selles loendis ei ole. Siiski tuleb arvestada, et kindlasti selle võlgnevuse kohta küsitakse ja Teil peaks siis olemas olema ka vastused. Hea oleks, kui on olemas ka plaan, mida esitada, kuidas kavatsete probleemi lahendada.