Politsei

Küsimus: Kas politsei tegeleb varastatud telefoni otsimisega, kui on esitatud avaldus koos telefoni kirjeldusega ning IMEI koodiga?16.05.2023

Kas politsei tegeleb varastatud telefonide otsimisega, kui selle kohta on esitatud politseile vastav avaldus koos telefoni täpse kirjeldusega ning IMEI koodiga?
Politseis avaldust esitades öeldi talle, et eesti politsei ei otsi varastatud ega kadunud telefone, et kui telefon kuskilt ilmub välja, siis antakse sellest teada aga rohkem nad ei tee midagi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teile öeldu vastab üldiselt tõele kuna positsioneerimine on jälitustoiming mille läbiviimiseks on kindlad reeglid. Täna on telefoni omanikul endal päris palju võimalusi oma telefoni asukoht ise tuvastada.
Samal teemal ka 2 allikat, millega soovitan tutvuda:

https://www.err.ee/325210/politsei-varastatud-telefoni-positsioneerimine-riivab-varga-oigusi

https://tarbija.postimees.ee/3835951/mida-teha-telefoni-kadumise-voi-varguse-korral