Politsei

Küsimus: Kas registreeritud ATV-ga võib tänavatel sõita või üksnes konkreetsesse sihtkohta jõudmiseks?26.05.2023

Sain teada, et mootorrattana või väiketraktorina registreeritud ATV-ga tohib avalikel teedel sõita. Kas sellest tuleb välja, et niimoodi saab aleviku tänavatel teha lõbusõite niipalju kui soovid? Või ikka peab seda masinat mõistlikult kasutama, et vajalikku kohta jõuda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui sõiduk on arvel traktorina või mootorrattana siis võib sellega avalikel teedel sõita vastavalt sellele, mis liiki masinana see arvele võetud on. Seadus ei keela ei traktori ega mootorrattaga lõbusõitu kui sellega järgitakse liiklusreegleid.