Politsei

Küsimus: Mis erinevus on hädakaitsel ja hädaseisundil, palun näiteid?26.05.2023

Tere,
Karistusseadustiku paragrahv 28 ja 29 - hädakaitse ja hädaseisund. Näidetena - mis erinevus nendel kahel on?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastan lakooniliselt, kuid ma loodan, et arusaadavate näidetega:

Hädakaitse - Keegi ründab Teid, vaja on ennast kaitsta
Hädaseisund - näiteks loodus ründab, vaja on vara kaitseks karjäärist liiva võtta, liivakottide tegemiseks, et rajada veetõke.