Politsei

Küsimus: Kas selline toiming on karistav kui maja haldur on levitanud infot minu korteri ostu asjaolude kohta?16.10.2023

Tere
Ostsin korteri ja selle maja haldur lekitas selle tehingu kohta täieliku info. Isegi minu lähedased said ostust teada nn. "küla pealt". Kui juba liinibussis arutatakse minu elukoha uue aadressi ja isegi korteri numbri üle, siis leian, et see on halduri poolne konfidentsiaalsuse nõude täielik eiramine. Ei tunne ka ennast turvaliselt. Kas selline toiming on karistatav?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Antud küsimusega soovitan Teil pöörduda pigem www.ttja.ee poole. Isikuandmete käitlemise õiguspärasuse ja sellega seotud rikkumiste osas teostavad järelevalvet nemad.