Politsei

Küsimus: Kas pean autoga kõrvalteelt, parklast ja koduaiast välja sõitmisel kõnniteel liiklejale teed andma?06.11.2023

Tere
Huvitaks autoga kõrvalteelt, parklast ja koduaiast välja sõitmisel teeandmise kohustus.

Kui puudub ülekäigurada, kas ma pean otse sõites andma teed jalakäiale või jalgratturile, kes tuleb mööda kõnniteed ja ka ületab minu eest sõidutee mööda sama joont, nagu ta tuli kõnniteelt.
Pean silmas olukorda, kus ma tulen kõrvalteelt otse peateele, või koduaiast peateele või parklast peateele, mitte vastupidi.
Seni olen ma teadnud, et kõnnitee suhtes ma ei pea sellises olukorras otse liigeldes teed andma mitte kellelegi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie kirjeldatud olukord on kirja pandud Liiklusseaduses (https://www.riigiteataja.ee/akt/130062023034?leiaKehtiv) §17 lg 3 järgnevalt:
Parklast, õuealalt, puhkekohast, teega külgnevalt alalt või nende juurdesõiduteelt teele sõites peab juht andma teed igale teel liiklejale, kui teeandmise kohustus pole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.

- üldiselt hoovist välja sõitmist ei ole reguleeritud teisiti.