Politsei

Küsimus: Kas mulle peab olema otsene füüsiline oht et, oma eksmehe vastu pipragaasi kasutada, kui ta mind tänaval peaks ohustama?14.12.2023

Tere!

Läksin mehest lahku vaimse ja füüsilise terrori tõttu, mees elab samas linnas ning ilmselt tüütab mind varsti jälle kui ma lähen lapsega näiteks jalutama või peab mind kinni kuskil. Kas ma võin pipragaasi enesekaitseks kasutada kui ta ligineb mulle pahatahtlikult või ei lase mul näiteks koju minna? Kas minule peab olema otsene füüsiline oht et, ma tohiks pipragaasi aktiveerida ja lasta?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Pipragaas on relvaseaduse alusel relv. Selle kasutamine on lubatud üksnes ohu tõrjumiseks. Ehk siis Te peate olema valmis selleks, et peate põhjendama, miks hindasite ohu selliseks, et tuli kasutada gaasi. Ühtseid reegleid siin ei ole, et olukorras X võib ja olukorras Y ei või. Rünnaku tõrjumiseks on gaasi kasutamine õigustatud. Kindlasti tasuks ka läbi mõelda gaasi kandmine, haaramine - et päris olukorras ei oleks gaas näiteks käekoti põhjas.