Politsei

Küsimus: Kuhu peaks pöörduma, et fotod, millel ma peal olen, võetaks internetilehelt maha?24.11.2011

Tere!
Eeldan, et olen sattunud vähemalt ligilähedasse rubriiki.
Mida teha, kui minust on avaldatud fotod avalikus portaalis (ööklubi koduleht) ning ma sooviksin, et pildid, kus olen mina peal, eemaldatakse? Kas mul on üldse õigust seda paluda/nõuda?
Mida ette võtta, kui minu palve loetakse mitterahuldatuks?

Suurimad tänud vastamast!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Õigus foto eemaldamist paluda on alati olemas ja Teil on neli võimaliku käiku kuidas seda teha.
Esiteks pöördumine lehe haldaja, antud juhul ööklubi poole.
Teiseks pöördumine fotograafi poole.
Kui need kaks tulemust ei anna, siis kolmanda võimalusena on asjadele ametliku käigu andmine. Isikuandmete käitlemise üle teostab järelevalvet Andmekaitse Inspektsioon (AKI), seega kui ei fotograaf ega ööklubi kõnealust fotot ei eemalda, tuleks pöörduda AKI poole. AKI ettekirjutuse alusel on edukalt nõutud näiteks video eemaldamist Youtube keskkonnast.
Neljas võimalus oleks nõuda foto eemaldamist läbi kohtu.