Politsei

Küsimus: Kas mind lastakse eksami laskekatsetele, kui nõutud vanus pole veel täis?16.01.2024

Tere!

Teen hetkel relvaluba ja tekkis küsimus. Olen politsei relvaloa iseteeninduslehel ja täitsin ära sealse ankeedi, kuid seal tuleb valida relvaliigid ja sihtotstarve. Kas on probleem kui märgin seal ära relva mida seaduse järgi veel soetada, omada ja vallata ei tohi kuna vanus ei ole täis. Kas lubatakse ikkagi eksamil soovitud relvaliikide laskekatsed ära teha?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie relvaloa taotust ei saa võtta menetlusse enne, kui olete saanud piisavalt vanaks, et relva lubada. Seega ei ole mõistlik hetkel antud taotlust isegi täita, vaid oodata ära vanuse täitumine.