Politsei

Küsimus: Kas selline filmimine on lubatud, kus eramaja kaamera jälgib tänaval majast mööda liikujaid?15.02.2024

Tere.
Olen märganud, et osadel eramajadel on liikuvad kaamerad, mis filmivad inimesi tänaval liikudes kogu selle aja kui majast mööduda. Kas selline tegevus on lubatud?

Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See ei ole otseselt PPA tegevusvaldkond. Parima ülevaate saate Andmekaitse Inspektsiooni juhenditest: https://www.aki.ee/isikuandmed/juhendid/juhend-kaamerate-kasutamise-kohta
Kui kahtlustate, et kaamera rikub isikuandmete käitlemise nõudeid, võite pöörduda kaebusega AKI poole