Politsei

Küsimus: Kas saan 18-aastaseks saades Transpordiametist lube taotleda, kui trahv aegub enne 18-aastaseks saamist?29.02.2024

Tere. Olen 16-aastane piiratud juhtimisõigusega isik. Kui peaksin sõitma üksinda ning vahele jääma ja saama rahatrahvi. Kas siis saan 18-aastaseks saades Transpordiametist lube taotleda, kui trahv aegub enne 18-aastaseks saamist?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Kui karistuse kandmistest (trahvi maksmisest/arestist vabanemisest) on möödas 2 aastat, siis kantakse karistus karistusregistri arhiivi. Seejärel on võimalik ka Teile juhtimisõigus anda, ehk lube taotleda.