Politsei

Küsimus: Kas politseil on õigus parklas pargitud autot kontrollida ning teha trahvi kehtetu tulekustuti eest?03.04.2024

Tere, kas politseil on õigus parklas pargitud autot kontrollida ning teha trahvi kehtetu tulekustuti eest? Trahvi selgitus on
Täpsustus: Juhtis mootorsõidukit, mille varustuses olev tulekustuti on nõuetekohaselt kontrollimata.
Kontrollimise hetkel auto pole liikunud vaid oli hetkel pargitud avalikus parklas.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

"Kontrollimise hetkel auto pole liikunud vaid oli hetkel pargitud avalikus parklas." - Tahaks küsida, kuidas see auto sinna parklasse sai? Kui olete kindel, et Teid kontrollinud ametnikel ei ole võimalik tõendada, et auto osales enne kontrollimist liikluses, soovitan Teil trahv vaidlustada kohtus. Muus osas - auto parkimine, sealhulgas ka koduhoovi, ei vabasta vastutusest liiklusrikkumise eest.