Politsei

Küsimus: Mida teha kui majade ühisel õuealal kuulatakse keset päeva vali muusikat?24.05.2024

Korterelamute ühisel õuealal jätkub juba mitmendat päeva olukord, kus inimesed mängivad basskõlarist valju muusikat. Täna käisin ja palusin muusika vaiksemaks keerata, kuna olen kodukontoris. Selle peale mulle öeldi, et on päevane aeg ja nemad võivad. Muusikat vaiksemaks ei keeratud. Ma ei tahaks ilmaasjata politseid välja kutsuda. Mida saaksin teha, et nad oma muusika vähemalt vaiksemaks keeraksid?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Tegelikkuses ütleb Korrakaitseseaduse niimoodi:
§ 56. Ülemäärase müra ja valgusefektide tekitamise ning saastamise keeld
(1) Avalikus kohas on keelatud tekitada teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte
allikas: https://www.riigiteataja.ee/akt/114032023029
Ja selle viidates võite paluda igal ajal muusika vaiksemat panna. SH vajadusel ka politsei kutsuda.