Politsei

Küsimus: Mida peaksin tegema, kui saan anonüümseid ähvardavaid mobiilisõnumeid?12.12.2011

Tere!
Mida peaksin tegema ja kas sellist asja saab üldse politsei kindlaks teha, et kes on selle taga? Lugu nimelt selline, et olles kirjavahetuses vana hea tuttavaga, on keegi ilmselt seda kirjavahetust lugenud või kuulanud pealt telefoni. Kolmele inimesele tulid anonüümsed sõnumid väga pahatahtliku laimu ja ähvardustega minu aadressil. Kõik see omakorda on tekitanud väga palju pahandust ja keegi sõnumisaajatest süüd omaks ei võta. Pigem süüdistatakse veel rohkem mind, et ise olengi need saatnud, et kõiki inimesi tülli ajada. Telefon on välja lülitatud ja ei vasta. Sama asi juhtus juba korra suvel. Tegemist on mingi haige inimesega ja on tunne, et igat mu sammu jälgitakse ning see hakkab juba tervisele. Kas politsei saab välja uurida, et milliselt telefonilt ja mis piirkonnast on kaarditelefoni sõnum saadetud? Kas peaksin kirjutama politseile avalduse? Nii ma ka enam edasi elada ei saa, sest pideva hirmuga, et keegi mind jälitab ja mulle halba soovib, on raske rahulikult elada. Ma ei ole mingi puberteet ega paranoiline inimene, olen tavaline oma igapäevaelu elav keskealine inimene ja lugu on juba läinud täiesti absurdsuseni. Tänud ette ja jään Teie tarka nõu ootama.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kui on reaalselt alust arvata, et keegi kuulab telefoni pealt, siis tuleb pöörduda selle murega jaoskonda, kuna eraviisiline jälitustegevus on keelatud ja karistatav.