Politsei

Küsimus: Leidsin minult varastatud telefoni pandimajast, kuidas see kätte saada?19.12.2011

Minu telefon on varastatud ning varas on selle pandimajja viinud. Ma leidsin juhuslikult pandimaja, kus telefon asub. Kas on võimalik telefon tagasi saada? Kuidas tuleks toimida?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!

Ma eeldan, et pandimaja Te juba teavitasite sellest, et tegemist võib olla varastatud telefoniga.
Edasi, kui veel ei ole esitatud, tuleks esitada avaldus ja selles ka öelda, et arvatavasti asub telefon X pandimajas. Hea oleks kui Teil oleks telefoni kohta säilinud ka dokumendid, millelt on näha mobiiltelefoni IMEI kood.
Kui avaldus on esitatud, tuleks võtta ühendust ametnikuga, kes Teie juhtumit menetleb. Selleks on kaks võimalust, kui Teile anti telefoni number, siis helistada. Kui numbrit ei ole, tuleks pöörduda jaoskonda, kuhu avalduse esitasite.
Menetleja saab minna ja võrrelda, kas tegemist võib olla Teie telefoniga ja vajadusel sealt telefoni ära võtta.