Politsei

Küsimus: Kui autos on joobes alaealised, kes siis nende eest vastutab?27.12.2011

Tervist, mind huvitab selline küsimus. Juht on ise kaine ja sõidab oma autoga. Kui ta sõidutab oma autos alaealisi, kes on alkoholijoobes, siis kes on vastutav?
Kas purjus alaealiste eest vastutab sel juhul juht, kes nad oma autosse võttis? Või vastutavad alaealised ikka ise?
Ja millest see oleneb sel juhul? Näiteks, kui juht võtab pahaaimamatult hääletajaid peale, kes osutuvad alaealisteks ja alkoholijoobega, siis juht ei pruugi seda tähelegi panna.
Tänan.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Sellises olukorras tuleb tuvastada politseil asjaolu kus ja kuidas alaealised alkoholi said. Kui ilmneb, et alkoholi ostist ja andis alaealistele juht, siis juht vastutab selle eest tulenevalt Alkoholiseaduse §47. Kusjuures selle isiku roll juhina ei oma tähtsust.
Kui juht võttis alkoholi tarvitanud alaealised peale kui hääletajad, siis juht ei vastuta alaealise alkoholi tarvitamise eest.