Politsei

Küsimus: Kas jututoas solvamise eest saab tõesti kohtusse kaevata ja karistada?27.12.2011

Tere,
Juhtus selline asi, et käisin ükspäev jututoas. Seal hakkas minuga rääkima mingi tüüp, kes esimese asjana küsis, kas ma olen "ment". Ma vastasin, et otse loomulikult ja sina oled ka kindlasti "pervo". Selle peale teatas ta, et salvestas minu ip aadressi ja kaebab mind solvamise pärast kohtusse. Tegelikult ma arvan, et ta tahtis midagi välja pressida, aga ma ei läinud selles osas liimile, vaid teatasin, et tehku mis tahab.
Kas sellise asja eest saab tõesti kohtusse kaevata ja kui tõenäoline on, et sellist asja üldse uurima hakatakse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Jah, tõesti võib sellises olukorras kohtusse pöörduda. Kohus peab ka selles asja mingi seisukoha võtma kui nende poole pöördutakse. Lõplikku lahendit kahjuks ennustada ei oska.