Politsei

Küsimus: Kahtlustan korgijoogi segamist minu jooki, mida peaks tegema, et sellised kuritahtlikud karistada saaks?03.01.2012

Juhtum oli selline, et 31. detsembri õhtupoolikul olin vana aasta ärasaatmise eesmärgil ühel peol. Pidu toimus saunamajakeses ja kõik tundus olevat hea. Mingil ajal aga jätsin ma kogemata oma joogi hetkeks järelvalveta ning kui ma tagasi tuppa läksin ja selle ära jõin, hakkas kuidagi halb. Rohkem ma midagi ei mäleta, aga oma vanemate ning kahe tuttava jutu järgi olen pildi kokku seadnud. Kuna ma tean oma alkoholi taluvuspiire ja olime just sõbrannaga märjukese võtmist alustanud (kusjuures oli see ka veel väga lahja alkohol), ei ole võimalik, et selline oksendamismaraton, lihaste lõtvumine ja mälukaotus sellest tuleneda võiks. Seega, peale mõnese googeldamise ning korgijoogi kohta info lugemise, hakkasid mu vanemad pilti kokku panema, et see pidi olema kindlasti midagi muud peale alkoholi. Sellest olin ma ka ise aru saanud juba poole oksendamise peal ja midagi sõpradele hämanud. Ise ma ei mäleta aga mitte kui midagi. Jama on aga selles, et peale 40-minutilist oksendamist toodi mind koju magama ja järgmine päev polnud võimalik mul ennast põhimõtteliselt liigutadagi. Seega kohe ei võtnud midagi probleemiga ette. Mitu korda käis mõtteist läbi minna politseisse, aga ma poleks seda oma tervist arvestades ilmselt suutnud. Mõningase mürgituse sai sellest ka mu sõbranna, kes mu joogist paar lonksu rüüpas. Nüüdseks aga olen nõutu, et mida teha, kuna oleks väga huvitatud teadmisest, et kes see olla võis. Selline olukord on midagi, mida ei soovitaks ka oma vaenlasele mitte ning sellise asjaga tegelejad peaksid saama õige karistuse. Seal peol polnud eriti mu tuttavaid, kuid nüüdseks tean kõiki nimesid. Siit ka küsimus, et kas ka peale 24h möödumist on võimalik mul midagi ette võtta ja kas on lootust, et selle probleemiga tegeletakse ja midagi välja selgitatakse? Olen väga murest murtud.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Vastava informatsiooniga tuleks pöörduda piirkondliku narkokuritegude talituse poole. Kontaktandmed on toodud siin:

Lääne Prefektuur:
tel 444 6555
laane.vihje@politsei.ee
narkovihjed: tel 444 6660

Põhja Prefektuur:
pohja.vihje@politsei.ee
liikluskuriteod: pohja.lmt@list.politsei.ee
narkovihjed: tel 612 4465, pohja.nkt@list.politsei.ee

Ida Prefektuur:
tel 337 2345
ida.vihje@politsei.ee
narkovihjed: idanarko@politsei.ee

Lõuna Prefektuur:
tel 730 8850
louna.vihje@politsei.ee
louna.korruptsioonivihje@politsei.ee
narkovihjed: louna.narkovihje@politsei.ee