Politsei

Küsimus: Kas autokaamera videosalvestist saab kasutada tõendina?16.01.2012

Tere,
Lubage palun paar küsimust seoses nn autokaamerate poolt salvestiste aktsepteerimisest, eeldades, et on toimunud näiteks liiklusõnnetus, osapooled vaidlevad sõidueesõiguse üle (foorituled), jne. ning kogu situatsioon on salvestatud ja tuvastatav salvestise alusel.

Kas Eesti Vabariigis saab neid salvestisi kasutada/esitada tõendusmaterjali ühe osana – politseiametnikule kohapeal, hiljem vajadusel politseiasutuses, kindlustuses, kohtus, jne?
Kui esimesele küsimusele saan positiivse vastuse, siis küsiks järgmist - kas on tähtis, et salvestatud materjalid oleks salvestatud GPS funktsiooniga või võib ka esitada ilma selle funktsioonita?

Lugupidamisega ja ette tänades,
Tõnu

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Neid seadmeid võib loomulikult tõendina kasutada ja tihtipeale teevad need elu lihtsamaks nii politseile kui ka kannatanule.

GPS olemasolu seadmes ei ole oluline, kuid eelistatavalt võiks GPS olla.