Politsei

Küsimus: Kas ratastooliga võib autoteel sõita?30.01.2012

Kas ratastooliga tohib autoteel liigelda? Tean ühte meest, kes sõidab aastaid ratastooliga autoteel, isegi kui on korralik kõnnitee kõrval. Tal on küll helkurid ka küljes, aga kui kuskilt tänavalt pöörad teisele tänavale ja ta sõidab kuskil keset teed, siis ei pruugigi teda kohe märgata ja võib juhtuda õnnetus. Mida sellisel juhul teha, kas teha talle märkus või helistada politseisse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Vastavalt liiklusseaduses toodud jalakäija definitsioonile on ratastooliga teel liiklev inimene jalakäija.
Jalakäija asukoht teel on reguleeritud liiklusseaduses §22. Selle pragarahvi lõige 9 ütleb järgmist:
Ratastooli kasutav puudega isik võib liikuda sõiduteel selle pärisuunalise ääre lähedal. Liikudes pimeda ajal või halva nähtavuse korral, peab ratastoolil olema vasakul küljel taga punane helkur või punane tuli.

Seega keset teed ratastooliga sõita ei või, tee ääre lähedal võib.