Politsei

Küsimus: Kas on karistatav, kui jutukas/foorumis ropendan, spämmin, solvan?30.01.2012

Kas on karistatav, kui jutukas/foorumis reklaamin teisi lehekülgi, kui see on nende lehel keelatud?
Kas on karistatav, kui jutukas/foorumis ropendan, spämmin, solvan?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Eeskätt on need teod karistatavad portaali, jututoa või foorumi enda reeglite järgi. Võib keelata isikul portaali kasutamise. Täiendavalt võib pöörduda ka kohtu poole ja piirata sel viisil lehekülje kasutamist.
Kui spämmimine peaks halvama süsteemi töö või kahjustama ühendust, on võimalik kriminaalmenetluse alustamine.