Politsei

Küsimus: Kas meilivestlustele tuginedes on võimalik oma korterit tagasi nõuda?27.02.2012

Tere.
Korter kirjutati heausklikult teise isiku nimele, kes lubas selle n-ö esimesel võimalusel tagastada. Kümme aastat on möödas, vahepeal on ta kirjutanud korteri kolmandate isikute nimele ning selle peale on võetud umbes poole miljoni krooni suurune pangalaen. Praeguseks on korter müüki pandud. Kirjalikku dokumenti ei ole algselt ega hiljem omavahel sõlmitud, kuid on olemas meilivestlused, kus esimene uus omanik lubab ikkagi tagastada. Kuhu peaks endine heauskne omanik pöörduma ja kas siin annab siiski midagi ära teha?
Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Antud küsimus väljub politsei töövaldkonnast. Soovitaksin sama küsimuse esitamist rubriigis: Korteriomandiõigus.