Politsei

Küsimus: Mida teha tüütavate telefonikõnedaga, kui tundub, et kõned on tingitud samanimelise inimese probleemidest?29.02.2012

Tere,
olen korduvalt saanud telefonikõnesid, milles nõutakse minult arvete tasumist. Küsitakse nime, mis on õige, kuid sünniaeg ei klapi. Telefonikõnede sisu on ähvardav ja solvav ning igapäevast elu oluliselt mõjutav. Mida teha? Internetist sain infot, et tõepoolest on ühele inkassofirmale loovutatud nõue minu nimekaimu vastu, seost minuga ei ole. Korduvad selgitused ei ole seni tulemusi andnud.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Paraku on see tõesti olukord, mida võib nimekaimude puhul esineda. Kõige lihtsam võimalus oleks selliselt numbrilt tulevat kõnet mitte vastu võtta ja pöörduda, eelistatult isiklikult, selle inkassofirma poole ning kohapeal asju selgitada.

Muidugi alati võib uurida ka mobiilside operaatorilt, kas pakutakse kõnefiltri teenust. Sisuliselt tähendaks see konkreetse telefoninumbri blokeerimist.

Karistusõiguslikku tegu siit ei nähtu.