Politsei

Küsimus: Kui mind ähvardatakse, kas peaksin pöörduma politseisse?29.02.2012

Tere, üks inimene ähvardas mind telefoni teel ja saadab mulle sõnumeid ning räägib teistele, mis inimene ma olen. Kas mul on õigus minna politseisse ja kirjutada kaebus, kuna ma väga kardan seda inimest, sest ta ähvardas mind üles otsida ja teha halba. Inimene tegi mulle moraalselt väga haiget. Kui ma prindin internetist kõik need sõnumid, kas mul on õigus näidata seda politseis? Inimene suitsetab peaaegu iga päev kanepit ja minu arust seetõttu tal lihtsalt sõidab katus ära.
Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Kanepi tarvitamine ei ole Eestis legaalne tegevus, info kanepit tarvitava isiku kohta võite edastada näiteks piirkonna politseinikule.

Ähvaradmine on karistatav ainult juhul, kui ähvardatakse tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või vara rikkumise ja hävitamisega ning on reaalselt alust karta ähvarduse realiseerimist. Sellistel puhkudel on tegemist politsei pädevusse kuuluva juhtumiga. Muudel juhtudel on tegemist tsiviilvaidlusega, ehk tuleb pöörduda kohtusse.