Politsei

Küsimus: Mida ette võtta lärmakate naabritega päevasel ajal (kui ei ole öörahu)?05.03.2012

Tere!
Ma olen hädas oma ülemise korruse naabritega (täpsemini üürnikega) kortermajas. Probleem on lühidalt järgmine: hommikust õhtuni lastakse kahel väikelapsel piiramatult möllata - joosta, hüpata, klopsida põrandaid, radiaatoreid, seinu jms; palle põrgatada, esemeid loopida, vedada ja veeretada, lärmata jne. Ühesõnaga lastakse lastel teha, mida nad tahavad, seda 1-toalises korteris. Minu, kui naabri, rääkimine pole aidanud. Ühistu esimees on samuti käinud rääkimas. Aga rahu ei saabu hetkekski. Millised seaduslikud võimalused on mul üldse kuidagi oma naabreid korrale kutsuda kui öörahu pole rikutud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Üldiselt ei ole võimalik lastel mängimist keelata. See kuulub lapse normaalse arengu juurde. Kuigi jah, niipalju oleks vaja neid suunata, et tegevus jääks normaalsuse piiridesse aga totaalset vaikust väikelaste puhul nõuda on võimatu ja ei ole võimalik karistada ka lapsevanemat selle eest, et lubab lapsel mängida.
Üürniku puhul võiks suhelda üürileandjaga, ehk temal on võimalik oma üürnikku suunata.