Politsei

Küsimus: Kui juhiload on tehtud, kuid ei ole veel kätte saanud, kas võin autot juhtida?19.03.2012

Tere!

Probleem selles, et sain kiiruse ületamise eest trahvi omades esmaseid lube. Selle tõttu pidin sooritama uuesti teooria eksami, et saada juhiload. Tegin ilusti oma lõppastme koolituse ja eksami ära. Aga küsimus on selles, et kas enne ei tohi rooli istuda, kui reaalselt see plastik luba on käes? Kuigi paberivabas ARK-s on kirjas, et mul on kõik eksamid tehtud ja kõik korras.

Ette tänades,

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Te võite paberivabast ARK-st kontrollida, kui seal näitab, et Teil on kehtiv juhtimisõigus, siis ei teki probleeme. Küll aga peab sellisel juhul kaasas olema ID-kaart.