Politsei

Küsimus: Kui minu saag on võõras valduses ja seda ei tagastata, kas see on siis vargus?02.04.2012

Tere,
Olen ostnud kasutatud elektrisae ja mu endine elukaaslane on viinud selle külapeale teistele kasutada ja pole korduval palvel seda tagastanud, ka tema sõbrad ei too saagi tagasi, vaid nõuavad minult eksi võlgade tasumist. Kuidas peaksin käituma, kas tegemist on vargusega? Mul on olemas ostutšekk, kus minu allkiri on.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Antud juhtumi puhul on oluline, kas sae laenamine toimus Teie nõusolekul või mitte. Kui Teie nõusolek puudub, siis peaksite esitama avalduse menetluse alustamiseks.