Politsei

Küsimus: Kui laenatud asju ei tagastata, kas peaks politseile avalduse tegema?10.04.2012

Laenasin tuttavale mõned asjad, nüüdseks on pool aastat möödas ja korduvalt olen asju tagasi nõudnud, asju ei ole siiamaani tagastatud. Kahju on väike, alla 100 €. E-kirja vahetus on alles antud teemal laenajaga, kas on otstarbekas teha politseis avaldus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Laenulepingud põhinevad võlaõigusseadusel. Kui tuttav tagastamisest keeldub, siis saab nõuda asjade tagastamist läbi kohtu.