Politsei

Küsimus: Eksabikaasa ei tagasta minu autot, mida peaksin tegema?24.04.2012

Tere!

Andsin mõni aasta tagasi oma auto eksabikaasa kätte, kuna auto on laenuga ostetud aga mul tuli raskusi laenu maksmisega. Tema lubas siis laenu niikaua ise maksta kuni mul see võimalik pole. Tegime suulise kokkuleppe, et kui ma uuesti ise hakkan laenu maksma siis annab ta mulle auto tagasi. Probleem ongi nüüd selles, et tema pole laenu sentigi maksnud ja autot ta ka mulle tagastada ei taha, kuigi leppisime kokku, et saan oma auto enda kätte tagasi. Nüüd ta lihtsalt keeldub autot tagastamast kuigi sõiduk kuulub seaduslikult mulle. Mida ma peaksin ette võtma, et sõiduk tagasi saada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Tegemist ei ole otseselt politsei valdkonda puudutava küsimusega.
Abielu ajal soetatud vara loetakse ühisvaraks, kui ei ole sõlmitud abieluvaralepingut.
Antud olukorras auto üleandmisega eksabikaasale sõlmisite lepingu, milline allub võlaõigusseadusele. Eelnimetatud seadusest tuleb abi otsida ka lepingu rikkumise puhul. Seega antud olukorras peaksite pöörduma lepingu rikkumise osas maakohtusse hagiavaldusega ja nõudma kohtu kaudu auto tagastamist.