Politsei

Küsimus: Kui juhiload on kadunud, kas tohin sõita või mida peaksin tegema?24.04.2012

Mida pean tegema, kui avastasin, et minu juhiload on kadunud? Kas ma tohin autot edasi juhtida Eestis, kui mul on kaasas kehtiv isikut tõendav dokument (ID kaart või pass)?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Liiklusseadus ei nõua enam juhiloa kaasas kandmist, piisab isikut tõendavast dokumendist. Küll aga oleks mõistlik siiski dokumendi kehtivus lõpetada, kuna Teie dokumenti võib ka keegi pahatahtlikult ära kasutada.
Lisaks juhin tähelepanu sellele, et lastes juhiloa kehtetuks tunnistada, tuleks taotleda koheselt ka uus dokument. Kehtetu juhiloaga kaob automaatselt juhtimisõigus uue juhiloa väljastamiseni.