Politsei

Küsimus: Kuidas oma endise elukaaslase ja laste isa asukohta teada saada?08.06.2012

Tere.
Olen jõudmas peagi pensioniikka. Selleks, et saada soodustingimustel pensionile, on vaja teise vanema allkirja, mis tõestab, et laste isa või ema on kasvatanud lapsi 8 aastat. Lugu ongi selles, et minu 2 lapse isa on teadmata kadunud. Elasime vabaabielu 1975-1978.a. Kohtu kaudu nõudsin alimente, maksis - 1989 aastani, 1991.a. vahetasin elukohta. Saatsin kirja Harju maakohtusse. Vastust ei tulnud. Jätsin asja sinnapaika, kuna ei teadnud ka mehe elukohta ja töökohta. Suhelnud ei ole temaga peale 1978.aastat. Tegu oli alkohoolikuga, kes ei hoolinud oma perest ja vägivallatses. Isegi tema poolvend ei tea temast midagi, ütleb, et on surnud, seda ka kuulujuttude põhjal. Surmtunnistust mul pole. Mida pean ette võtma? Kas kohtust tõendi, et ta maksis alimente ja mina kasvatasin lapsi üksinda või tõendi politseist, juhul kui tema asukohta pole võimalik kindlaks määrata? Ootan teie vastust.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Reaalselt ei kuulu küsimus politsei töövaldkonda, kui just ei ole kõnealuse isiku kadumise kohta meile avaldust esitatud. Soovitaksin pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, kes peaks oskama anda soovitusi edaspidisteks käikudeks.