Politsei

Küsimus: Kuidas reguleerivad seadused olukorda, kui linnas on vabaõhuüritus, mis kostab kaugele linnast väljapoole?20.06.2012

Tere.
Mitmel aastal on teemaks suvepeod. Kuidas reguleerivad seadused olukorda, kus 2 omavalitsust kõrvuti - linn ja küla, linnas on peoplats, kus hilisööni toimub pidu, mis aga kostab kaugele linnapiirist. Kas naabri öörahu hävitamine on siin hea tava ja seadustega kooskõlas, kui pidu, mida külastada ei taha, tungib oma maale ja tuppa selga, kuigi küla ei ole linn ja eraisik kes tahab oma kodus rahu saada, osaleb vastu tahtmist veidral mürglil?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud juhul rakenduvad peole selle omavalitsuse eeskirjad, kus pidu toimub. Ametlikud peod kooskõlastatakse omavalitsusega. Kui Teid häirib peol tekkiv müra, siis peaksite sellest teavitama omavalitsust ja peo korraldajat.