Politsei

Küsimus: Milliseid probleeme võib tekkida pärijatel, kui inimesel on surma hetkel isikut tõendav dokument aegunud?13.07.2012

Minu vanemad on väga vanad ja ütlesid, et nemad ei viitsi sel aastal aeguvaid ID-kaarte vahetama minna, et on sellel mõtet enam. Mis saab siis, kui nad äkki surevad ja nende dokumendid on kehtetud? Kas see muudab midagi minu pärimisõiguses või dokumentide vormistamises?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Pärimise osas ei tohiks kehtetu ID-kaart midagi muuta. Küll aga võib kehtivat dokumenti veel elu ajal vaja minna erinevate toimingute tegemiseks.

Dokumendi mugavamaks toatlemiseks on siin toodud hulk soovitusi: http://www.politsei.ee/et/uudised/uudis.dot?id=227147 soovitaksin kindlasti nendega tutvuda.