Politsei

Küsimus: Mida peaksin pärast liiklusõnnetuses kannatada saamist ette võtma, et kahjud saaks hüvitatud?13.08.2012

Auto alustas laias kaares tagurdamist gaas põhjas. Olin just pööranud rolleriga antud teele ja liikunud auto poole kiirusega ca 25km/h. Kui teadvusele tulin, oli roller mitu meetrit eemal, endal õnneks luud terved. Konstaablile tunnistas autojuht telefonitsi enda süüd, lubas kahjud hüvitada ja kadus. Oma uimase peaga ei taibanud ma auto numbritki kirja panna. Kas on võimalus teada saada antud isikule kuuluva musta värvi sõiduki registreerimismärki, tehnilise ülevaatuse ja kindlustuspoliisi olemasolu? Mida peaksin ette võtma, et kahjud saaks hüvitatud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Asjaolude selgitamise käigus selgus, et autojuhi nimi on Teile teada. Seega on Teil kaks võimalust. Esimene on pöörduda selle nimega enda kindlustuse poole ja jätta ülejäänud andmete välja selgitamine juba kindlustusseltsi tööks. Või pöörduda avaldusega menetluse alustamiseks politseisse. Menetlus antud juhul liiklusõnnetuse põhjustamise tunnustel.