Politsei

Küsimus: Keegi helistab juba aasta otsa, ei räägi, vaikib, olen hirmul ning ei tea mida peaksin tegema?28.08.2012

Mulle on juba aasta otsa helistanud tundmatu numbriga keegi ja lihtsalt vaikib. Algul arvasin, et see on lihtsalt mingi nali. Kuid süütu nali ei tohiks kesta juba aasta. Ta helistab mulle tavaliselt kuus korra. On ka juhtunud, et ta helistab mulle ühe päeva või nädala jooksul mitu korda.
Mõtlesin, et äkki ta kellegi teisega räägib, kuid kui annan telefoni teisele, vaikib ta endiselt. Kuna see on nii pikalt kestnud, siis olen veidi hirmunud.
Kas politsei saab kindlaks teha, kes see inimene on?
Kuhu ma peaks pöörduma?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politsei saab telefoninumbri omanikke kindlaks teha ainult kriminaalmenetluse raames. Seega antud olukorras politsei seda teha ei saa.

Lihtsaimaks võimaluseks oleks blokeerida telefonist salastatud numbriga helistajad.
Keerulisem võimalus oleks pöörduda helistaja suhtes kohtusse.