Politsei

Küsimus: Mida saan ette võtta lärmava ja tülitava naabriga?28.09.2012

Tere!

Mul selline mure, et elan kortermajas, kus naaber ei lase elada. Temaga pole hädas ainuüksi mina, vaid terve kortermaja elanikud. Pidevalt sõimab, käib öösel kella kolme ajal uste taga kopsimas, lubab ära tappa, karjub trepikojas, joob jne. Kõige hullem on siiis, kui mees nädalaks tööle läheb ja ma aastase lapsega koju jään. Pean lihtsalt nädalaks ema juurde minema, kuna lihtsalt ei julge kodus olla. Olen püüdnud temaga rääkida, kuid asjatult. Politsei kutsumisel pole ka mõtet, sest siis ta paneb tuled kustu ja istub vaikselt ning politsei ei saa midagi teha.
Nüüd ei teagi enam mida teha. Pole kindel, kas avalduse esitamisest ka kasu oleks.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Parim lahendus oleks iga sellise juhtumi kohta esitada avaldust. Parem kui seda teevad kõik naabrid, keda kodanik oma tegevusega häirib.