Politsei

Küsimus: Kui on tekitatud materiaalne kahju, kas siis kannatanul on õigus teada saada, kas süüdlast on karistatud ebaseadusliku tegevuse eest?29.10.2012

Kas politsei teavitab kannatanut, et seaduserikkuja on saanud trahvi?
Kas ta saadab kannatanule teatise koju või teavitab seda mingil teisel moel või üldse ei teata midagi. Ja kas kannatanul on õigus teada trahvi suurust, mis määrati seaduserikkujale (kannatanule on tekitatud materiaalne kahju)? Kodanikuna tahan teada, kas inimest on karistatud ebaseadusliku tegevuse eest? Mis õigused mul on selles asjus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Teise kodaniku suhtes kohaldatud karistusest kannatanut ei teavitata. Küll aga teavitatakse kui menetlus lõpetatakse toimepanijat karistamata. Kuid Teil on õigus pöörduda palvega toimikuga tutvumiseks kohtuvälise menetleja poole.