Politsei

Küsimus: Kui kassas rohkem raha tagasi saanud klient selle teadlikult tasku paneb, kas turvavideo alusel on võimalik raha välja nõudma hakata?29.10.2012

Töötan kaupluses. 13.09.2012.a. andsin ekslikult ostjale tagasi tema antud 50 eurose ja veel kauba sai ta tasuta ning raha ka, mis oli 50-st peale ostu sooritamist tagasi anda. Kõik on ilusti turvalindilt näha, kui ostja võtab 50 eurot tagasi, vaatab seda ja paneb rahakotti, siis võtab ta veel tagasi antava raha ja surub selle tasku. Intsident juhtus kuskil 10 min enne tööpäeva lõppu, ostjal oli konflikt tema taga seisva kliendiga, mina olin sellest häiritud (see ei ole muidugi vabandus). Kuid tahan küsida, kas mul on mingit õigust, selle inimese käest raha tagasi saada. Miski muidugi ei vabastada mind sellest, et eksisin, kuid inimene teadlikult pani raha tasku ja sammus võidurõõmsa näoga poest välja. Nüüd külastab teist meie keti poodi, Tema kliendikaardilt on võimalik andmed saada. Kas mul on mingit õigust?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Õigus on pöörduda Teil kohtu poole ja nõuda sellisel viisil raha tagastamist.