Politsei

Küsimus: Kas inimene võib filmida kinnipidamisel politsei tegevust ja kas inimest ennast on lubatud ilma tema nõusolekuta filmida?19.12.2012

1. Kas ma võin filmida politseinike tegevust kinnipidamisel või mõnes teises tegevuses? On olnud juhtumeid, kus politseinik rebib kaamera käest inimeselt, kes teda julgeb filmida.
2. Kui näiteks teleoperaator filmib mind ja ma ei soovi sattuda teleekraanile, siis mida peaks inimene tegema? Telesaadetes on näha olnud, et isegi kui inimene ütleb "mitte filmida", siis avaldatakse materjal siiski televaatajatele.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!

Politseinike tegevust võib filmida. Aga arvestada tuleb sellega, et filmida ei või näiteks teise isiku kinnipidamist nii, et seal on näha tema nägu - allutatud isik ei tohiks olla äratuntav.
Telesaate puhul ei avaldata ka kõike, ei avaldata näiteks materjale, mille avaldamine kahjustaks menetlust. Üldiselt tuleks näod udustada, kui isik ei soovi avaldamist. Aga see on juba kohtuvaidluse küsimus.