Politsei

Küsimus: Kas varasemad rikkumised (alaealisena) takistavad politseinikuks saamist?16.01.2013

Tere.
Kas politseisse on võimalik tööle minna või Politsei- ja piirivalvekolledžisse sisse astuda, kui on alaealisena vahele jäänud suitsuga (trahv või hoiatus) ja valest kohast üle tee minemisega (Kirjalik hoiatus)? Milline haridus peab olema (keskharidus, kutsekooli lõpetamine)?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!

Alaealisena saadud üksik trahv vales kohas tee ületamise või tubakatoote tarvitamise eest ei takista õppima asumist Politsei- ja piirivalvekolledžisse.
Hariduse nõudeks on vähemalt keskharidus või sellele vastav kvalifikatsioon.