Politsei

Küsimus: Kelle poole peaksin pöörduma, et vanad trahvid ära kustutataks?23.01.2013

Tere,
sain 2006 kuni 2007 aastal kokku ligi 17 liiklustrahvi, kõik nad olid lubadeta sõitmise eest ja kindlustuse puudumise eest.
Tegin hiljuti päringu www.rik.ee registris ning seal neid trahve polnud, tegin päringu ka eesti.ee-s, seal olid trahvid olemas. Mis ma peaks edasi tegema ja kelle poole pöörduma, et need trahvid ära kustutada, sest tol ajal nad aegusid ju 18 kuuga, aga nüüd on möödas juba hulga aega. Tahaks lõpuks ka oma pangakontot kasutada. Ette tänades!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vanad trahvid kantakse karistusregistri arhiivi automaatselt peale aegumist. Aegumise kuupäev hakkab jooksma ajahetkest kui on karistus kantud, st määratud trahvid näiteks tasutud. Enne seda neid arhiivi ei kanta.