Politsei

Küsimus: Kas 17-aastasel peavad rolleriga sõiduks load olema?07.02.2013

Tere
Olen 17-aastane, 1995 a sündinud. Sain politseilt trahvi, kuna sõitsin rolleriga ilma lubateta, kas mul peavad olema load? Trahvi summat ei teadnud mina ja ei osanud seda ka maksta, nüüd pani kohtutäitur konto kinni, kas tal oli selleks õigus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

LS § 94 (2) AM-kategooria mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta isikutelt, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17-aastased, kuni 2013. aasta 1. jaanuarini.

Seega nõutakse Teilt alates käesolevast aastast AM-kategooria või mõne muu kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust mopeedi juhtides.
Trahvisumma teada saamiseks pidite minema väärteoprotokollil märgitud kuupäeval järgi oma trahviotsusele politseijaoskonda.